четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Овие нијанси се вистински тренд ова лето

boja_kosaaa

Поврзани вести

Доколку ова лето сакате да ја промените бојата на вашата коса, тогаш добро би било да погледнете кои нијанси се актуелни.

Со летните денови вообичаено доаѓа и трендот на нијансирани бои. Новата боја на коса може да направи да изгледате посекси и поотмено, а летото е идеален период за експериментирање.

Прамени со боја на мед и карамела

Благите премини од коренот до краевите се она што ги карактеризира русо-смеѓите девојки. Прамените во топли мед и карамела бои го истакнуваат тенот и  убаво изгледаат на малку потемнета кожа.

Златно руса

Златните нијанси изгледаат како сончеви зраци во косата и се доста популарни сезонава. Оваа боја ќе ја освежи вашата коса, а на фризурата ќе и пружи сосема нов изглед.

Лешник

Нијансата на лешник е раскошна боја полна со сјајни тонови на лешник за блескава боја на косата. Оваа нијанса одлично одговара на потемнет тен.

Темно кафена

Станува збор за доста класична, но богата чоколадно – смеѓа боја, која на вашата коса ќе и даде природен изглед и сјај и тоа во потемни тонови. Исто така можете да ја комбинирате со прамени во посветли и потемни нијанси на кафена боја.

Бакарна боја

Сезонава во центарот на вниманието се најде и смелата бакарно црвена боја. Имено, оваа нијанса е се поголем тренд сезонава, а се поголем број девојки се одлучија за оваа смела и впечатлива нијанса.

Најчитани вести