сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 3

Овие знаци ќе ви покажат дека таа имала секс

Кога станува збор за мажите, ако и самите не сте забележиле, голема е веројатноста да ви се пофали, посебно ако по долго флертување кончено ја уловил девојката што му се допаѓа. Но, како стојат нештата со жените?

zena-po-seks

Поврзани вести

Кога станува збор за мажите, ако и самите не сте забележиле, голема е веројатноста да ви се пофали, посебно ако по долго флертување кончено ја уловил девојката што му се допаѓа.

Но, како стојат нештата со жените? Како да препознаете дали таа имала акција минатата ноќ, освен ако не ја носи истата облека од вчера (или машка кошула), чудно се движи, има неуредна фризури, модринка на вратот или размачкани остатоци од шминка? Еве го одговорот.

Повеќе ве привлекува

Колку повеќе има сексуални активности во животот, нејзиното тело ќе лачи повеќе феромони, хемиски гласници, чијашто цел е да го привлечат спротивниот пол.

Посреќна е

Истражувањето на 15.000 лица покажало дека оние што имаат секс два или три пати неделно се за 55 отсто посреќни од оние што не го прават тоа. Затоа посматрајте ги тие знаци, посебно ако е посреќна од вообичаено.

Не приговара

Најчитани вести