недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Овој човек тврди дека бил во рајот четири пати

102_210-blog-africano (1)

Поврзани вести

Сибусио Мтмбу од Јужна Африка тврди дека дури четири пати билво рајот. Наводно прв пат го посетил рајот во 1998 – та година, втор пат шест години подоцна, а третиот и четвртиот пат се случиле во 2006 – та и 2008 – та година.

Тој тврди дека во рајот има 11 нивоа и дека секое ниво има свој назив.

Имено, се започнало во 1993-та година кога го посетил „бел човек“, кој му рекол дека му е  потребен рајот. Подоцна сфатил дека тој бил архангел Гаврило.

Во своето прво патување во рајот го посетил петтото ниво, каде што го запознал Исус Христос. По тоа што тој го раскажува Исус живее во градот Шароми. Главното ниво во рајот се вика Салем и таму е сместен Божјиот храм, раскажува овој јужноафриканецот.

Исто така тврди дека го запознал Мојсеј и Абела а наводно еден ден во рајот трае како 891 година на Земјата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести