среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Овој ден посветете му го на семејството

???????????????????????????????????

Поврзани вести

Денеска ќе биде одбележан Меѓународниот ден на семејството, па овој ден поминете го заедно со своите најблиски. Централниот настан ќе се одржи во Градскиот парк кај Школка во организација на повеќе невладини организации

Целта е да е покаже дека семејството е основна општествена клетка и вреднсот врз која се гради иднината на младите генерации.

Меѓународниот ден на семејството-15 мај е утврден пред 20 години од страна на Генералното собрание на Обединетите Нации.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести