четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 1

Овој викенд очекувајте дожд и снег

За викендот температурата ќе биде до шестиот односно осмиот степен

sneg

Поврзани вести

Метеоролозите за претстојниот викенд планираат повремени врнежи од дожд и снег.

Утре по котлините ќе биде магливо, а претпладне во западните делови ќе има слаб локален дожд, а на планините од снег.

Температурите, според најавите на Управата за хидрометеоролошки работи, утре ќе се движат од нула степени во Маврово до девет степени во Гевгелија. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до два степени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести