вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Овој вторник нема X Фактор, а следниот двајца си одат

Утре на програмата на Сител телевизија ќе се емитува специјално издание на Х Фактор.

xfactor

Поврзани вести

Според официјалното соопштение испратено од  службата за односи со јавноста на Х Фактор утрешниот концерт  е откажан  и тоа поради здравствени причини на неколку натпреваручаи, но затоа следниот вторник  шоуто ќе го напуштат двајца натпреварувачи.

Дел од кандидатите на Х Фактор се разболеле од грип, па продукцијата и менторите едногласно одлучиле дека не е фер и борбата нема да биде рамноправна доколку дел од нив настапат со болки во грлото.

Токму затоа утре на програмата на Сител телевизија ќе се емитува специјално издание на Х Фактор во кое гледачите одблизу ке го запознаат својот фаворит.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести