вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пациент со симптоми на ебола примен во клиника во Калифорнија

Ebola-story

Поврзани вести

Пациент што можеби е заразен со вирусот Ебола е примен на лекување во клиника во Сакраменто, Калифорнија.

Тој е ставен во карантин, а персоналот што го лекува има заштитна облека. Се уште се чекаат резултати од анализата на крвта.

Од ебола во светот досега починаа 1.229 лица, во најголем дел во четири држави во Западна Африка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести