петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 44

Пациентка нападна доктор во Штип

sstippp

Поврзани вести

По физичкиот нападнат на лекар во тетовската болница, полицијата вчера интервенираше и во штипската клиничка болница.

Пациентка од Кочани нападнала лекар во хирушкото одделение. Неофицијално, како што пренесува Канал 77, причина за инцидентот бил презакажан термин за операција, за што пациентката била доцна информирана.

-Тоа предизвикало револт кај жената која бесот го истурила на штипскиот лекар. Била повикана и Полиција. Порпарлот на СВР Штип, Гордана Панајотова, вели дека има пријава за напад, но вербален, не физички, објави Канал 77.

Од штипската болница, не демантираат дека дошло до некаков инцидент, но велат дека со информации ќе излезат во понеделник откако детално ќе го испитаат случајот.

извор Канал 77

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести