петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Пад на цените за угостителските услуги

kelnerrr

Последни вести

Цените на угостителските услуги во периодот јануари – ноември годинава, во однос на истиот период лани, се пониски за 0,7 отсто, покажуваат податоците на Државниот завод за статсистика.

Во ноември годинава цените на угостителските услуги останале на исто како во октомври. Зголемување е забележано само во групата Ноќевања за 0,1 процент.

Угостителски услуги во ноември 2014. во споредба со истиот месец мината година поскапеле за 0,7 отсто.

Најчитани вести