петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Пад на температурите, на некои места дожд

Во утринските часови во источниот дел на земјава се уште ќе има услови за појава на слаб дожд

dozd.gif-500

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во утринските часови во источниот дел на земјава се уште ќе има услови за појава на слаб дожд. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од осум до 16, а дневната од 21 до 27 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе се искачи до 25 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 6.

Kон крајот на денот и утре се очекуваат пообилни врнежи од дожд кои во западните и југозападните делови на земјата ќе бидат доста обилни кога очекува да наврнат над 30 литри на метар квадратен воден талог.

Најчитани вести