Македонија

Падна бандера во Капиштец (ФОТО)

Улицата Бел камен во населбата Капиштец утрово е блокирана од падната бандера на која се поврзани бројни жици.
Колкава штета е направена, поради што паднала бандерата и дали еветуално има повредени се’ уште нема официјални информации.

Останува надлежните институции да реагираат што поскоро и да ја санираат штетата.

13649470_10209205217994763_37796055_n

13664288_10209205218434774_1029977993_n