петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

Падна првиот снег на планината Кожув

sneg

Последни вести

Падна првиот снег на планината Кожув за оваа сезона. Снежната покривка изнесува околу 18 сантиметри.

sneg

Засега снежната покривка изнесува околу 18 сантиметри, но снежните врнежи и понатаму се интензивни. Очекуваме до крајот на денот согласно прогнозата за временските услови, снежната покривка да достигне од 25 до 30 сантиметри, изјави Ангел Наков, извршен директор на ски центарот „Кожуф“ компанија чие седиште е во Кавадарци.

Најчитани вести