понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Падна првиот снег на Водно

1snegvodno

Последни вести

Утринава на Водно може да се забележи првиот снег во Македонија.

Во околните земји веќе заврна првиот снег, а во текот на ноќта и планината Водно доби снежна покривка.

Во Македонија времето денеска ќе биде врнежливо, со температури до 14 степени.

Како што најавија метеоролозите, не очекува спуштање на температурите во следните денови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести