Македонија

Падна снег и во Македонија, какво време не очекува денеска

Падна снег и во Македонија, какво време не очекува денеска

Откако земјите од регионот деновиве беа зафатени од снежни врнежи, октомврискиот снег утрово се појави на повисоките места во земјата.

Времето во Македонија денеска ќе биде врнежливо, а на повисоките места ќе продолжи да врне снег.

Врнежите на планините ќе бидат од снег особено во претпладневните часови, дневната температура значително ќе опадне поради умерениот до засилен северозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од пет до 14 степени.

Во Скопје слично време, облачно со дожд и со засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе достигне до девет степени.