вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 1

Падна снег и во Македонија, какво време не очекува денеска

snowingmkd

Последни вести

Откако земјите од регионот деновиве беа зафатени од снежни врнежи, октомврискиот снег утрово се појави на повисоките места во земјата.

Времето во Македонија денеска ќе биде врнежливо, а на повисоките места ќе продолжи да врне снег.

Врнежите на планините ќе бидат од снег особено во претпладневните часови, дневната температура значително ќе опадне поради умерениот до засилен северозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од пет до 14 степени.

Во Скопје слично време, облачно со дожд и со засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе достигне до девет степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести