петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Падна ѕид во португалски Универзитет, тројца студенти загинаа

Еден од повредените студенти е во критична состојба.

zid

Поврзани вести

Tројца студенти загинаа, a четворица се повредени при уривање на ѕид на португалски универзитет, соопшти локалната служба за брза помош.

Еден од повредените студенти е во критична состојба.

Несреќата се случила на универзитетот „Мињо“ во северниот португалски град Брага.

Двометаски ѕид, што бил во лоша состојба, се урнал додека покрај него минувале група студенти по информатика на возраст меѓу 18 и 20 години.

Околностите под кои се случила несреќата се’ уште не се разјаснети.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести