среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Паднал од тракторска приколка, па починал

traktor

Поврзани вести

Шеесет и тригодишниот Петре С. од скопско Драчево загинал во сообраќајна незгода во Прилеп.

Имено Петре С. кој се возел со трактор (односно на тракторска приколка) управуван од Г.С. (43) од с.Сливје, при транспорт на житни производи натоварени во приколката, во еден момент паднал од приколката по што бил прегазен. Тој на пат кон болницата во Прилеп им подлегнал на повредите.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести