четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Паднати дрвја и урнати покриви по невремето во Скопје

nnnevremeee

Последни вести

При силното невреме што го зафати Скопје, кај основното училиште „Блаже Конески“  во населбата Аеродром беше откорнато дрво, кое падна на улицата од силниот ветер. Во оваа населба се урна и покрив на објект.

nnnevremeee2222

Слична слика на поплавени улици, пордуми и паднати дрвја има во повеќе скопски населби, кои ги зафати краткотраен, но силен пороен дожд.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести