среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Падот на кингерот на Трајковски не бил атентат

Целосниот извештај за падот на кингерот ќе се објави на крајот на овој месец, кога преку симултан лет ќе се објасни кои биле причините за падот на авионот.

kinger

Последни вести

Падот на владиниот „кингер“ во кој загина претседателот Борис Трајковски и неговите соработници не е атентат, туку склоп на грешки и неколку фактори поради кој се случи трагичната несреќа, објави 24 Вести, повикувајќи се на претседателот на Комисијата за воздухопловство на Министерството за сообраќај на Босна и Херцеговина, Омер Кулиќ и на претседателот на Комисијата за истражување на авионски несреќи во Македонија, Сотир Костов.

За телевизијата тие не сакале да откриваат детали, се додека конечно не го објават целосниот извештај за падот на кингерот на крајот на овој месец, кога преку симултан лет ќе објаснат што откриле односно кои биле причините за падот на авионот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести