недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

„Пајак“ ќе ги собира хаварисаните возила од Аеродром

Подигнатите возила ќе се носат на паркингот на ЈП „Градски паркинг“, од каде што сопствениците можат да ги подигнат своите возила.

pajak

Поврзани вести

Општина Аеродром, во соработка со Министерството за внатрешни работи  и пајак службата на ЈП „Градски паркинг“, од  понеделник почнува  акција за подигнување нерегистрирани хаварисани моторни возила од урбаниот дел на општината.

Подигнатите возила ќе се носат на паркингот на ЈП „Градски паркинг“, од каде што сопствениците можат да ги подигнат своите возила.

„Пајак служба“, каде што се чуваат подигнатите возила, се наоѓа спроти Народна банка на Република Македонија.

Оваа акција се презема пред сè за да се зголеми еколошката свест кај граѓаните и да се подигне урбаното живеење на повисоко ниво.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести