вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 15

„Пајак“ му го зел возилото, па запалил двајца полицајци

pajak-2-

Последни вести

Вистинска драма се случувала пред паркинг сервисот на пајак службата во Белград, кога гневen маж со бензин ја полеал полициската куќарка и ги запалил двајцата полицајци кои се наоѓале во неа.

Напаѓачот бил брзо совладан, а полицајците со сериозни изгореници се пренесени во болница.

Со повреди минал и напаѓачот, кому пајакот му го одзел возилото поради непрописно паркирање.

Најчитани вести