четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Пајакот ги однесе автомобилите на адвокатите на Заев

pajak

Поврзани вести

Пајак службата попладнево го расчистуваше теренот од недозволено паркирани автомобили пред Скопскиот суд, каде во моментов се одржува првото ропчиште од процесот кој премиерот Груевски го покрена против опозицискиот лидер, Зоран Заев за клевета, пишува Прес 24.

Според неофицијални информации до кои дојде „Пресс24“, меѓу автомобилите кои веќе се наоѓаат во депото на пајакот, се и оние на адвокатите на опозицискиот лидер Заев. Тие биле паркирани, на булеварот пред судот, иако во непосредна близина има катна гаража каде паркингот чини само 25 денари за 1 час.

Од полицијата не може да се добијат информации, во чија сопственост се автомобилите кои поради сообраќаен прекршок ги подигна Пајак службата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести