сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 21

Палестинец уби Британка во Ерусалим, на Велики Петок

Таа била нападнаата додека патувала со воз во близина на Стариот град, кој денеска е преполн со верниици христијани кои го празнуваат Велики петок, но и со Евреи, заради нивниот празник Пасха.

Jerusalem-791945

Последни вести

Млада жена од Велика Британија (25) починала откако денска била избодена со нож во Ерусалим, објавија странски медиуми.

Таа била нападнаата додека патувала со јавен превоз во близина на Стариот град, кој денеска е преполн со верниици христијани кои го празнуваат Велики петок, но и со Евреи, заради нивниот празник Пасха.

Untitled

Жената била пренесена во медицинскиот центар, но починала кратко време потоа.

Од израелската полиција велат дека таа била нападната од Палестинец.

Се очекуваат повеќе информаци за овој настан.

Најчитани вести