недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Палавичино: Пандев е роден шампион и играч за големи натпревари

PANDEV PRV TIM NAPOLI

Поврзани вести

Карло Палавичино, агентот на поранешниот репрезентативец на Македонија, Горан Пандев, испрати јасна порака до тренерот на Наполи, Рафа Бенитез, дека Македонецот е роден победник, дека неговото место е во почетниот состав и дека Пандев мора да биде дел од финалниот натпрева во Купот на Италија кој се игра во сабота.

„Бенитез е платен за да го бира тимот, но ако мене ме прашате, Пандев мора да се најде меѓу првите единаесетмина на Наполи. Причината е јасна, тој е играч за големи натпревари, роден шампион што знае како да се носи со притисокот на овие средби. Тој има постигнато низа значајни голови кога е тоа најпотребно за неговиот тим, не гледам зошто истото не би било случај и в сабота“, изјави Палавичино.
Пандев во изминатите неколку месеци, најчесто првенствените натпревари ги започнува од клупата за резервни фудбалери, а се погласни се шпекулациите дека македонскиот интернационалец ќе си замине од “Сан Паоло” за време на летниот преоден рок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести