четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Палермо и Фиорнетина со идентични победи

pal

Последни вести

Со резултат 3:1 завршија првите два натпревара од 23. коло во италијанската Серија А.

Фудбалерите на Фиорентина славеа на гостувањето кај Сасуоло, додека Палермо на домашен терен ја прекина победничката серија на Наполи.

Другите дуели од овој круг се играат денес: Милан – Емполи, Торино – Каљари, Џенова – Верона, Аталанта – Интер, Удинезе – Лацио, Рома – Парма, Киево – Сампдорија и Чезена – Јувентус.

Табела: Јувентус 53 бодови, Рома 46, Наполи 42, Фиорентина 38, Сампдорија 35,…

Најчитани вести