петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Палестинските селани заробиле еврејско население

Фотографот на агенцијата Асошијетед прес изјавил дека видел 13 Евреи во една зграда, од кои некои биле врзани со повреди на телото.

evrei

Поврзани вести

Населението од палестинското село Кусра на Западниот брег, фатија и накратко држеа повеќе од 10 Евреи, откако тие две групи се судриле, јавиле палестински извори.

Фотографот на агенцијата Асошијетед прес изјавил дека видел 13 Евреи во една зграда, од кои некои биле врзани со повреди на телото.

Околу два часа подоцна, еврејескоот население било предадено на израелската војска, чиишто претставници не сакале да го коментираат ова случување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести