четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Палестинско дете загина во серија напади во Газа

izlael raketiranje gaza

Поврзани вести

Израелската армија изврши серија напади врз објекти на припадници на Исамски џихад и на Хамас во Појасот Газа.

Нема информации за жртви од воздушните напади, кои беа преземени како одговор на ракетен напад од Газа врз Израел, наведуваат извори.

Претставници од Газа тврдат дека во нападите загинало палестинско дете.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести