петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Палмарсон три години во Веспрем

Неизвесноста околу следниот клуб на исландскиот репрезентативец, Арон Палмарсон е разрешена со информацијата која ја објави унгарскиот шампион Веспрем и според која актуелниот играч на Кил ќе го носи дресот наовојтим од 2015 година.

palmarson

Последни вести

Неизвесноста околу следниот клуб на исландскиот репрезентативец, Арон Палмарсон  е разрешена со информацијата која ја објави унгарскиот шампион Веспрем и според која актуелниот играч на Кил ќе го носи дресот наовојтим од 2015 година.

Долго се шпекулираше за следниот клуб на Палмарсон, а Веспрем успеал да го добие потписот на МВП играчот на последниот фајнл фор турнир на Лигата на шампионите, но откако тој ќе одигра уште една сезона во Кил.

Договорот на Палмарсон и Веспрем е со важност од три години, којпретходногиангажираше иМомир Илиќ и Кристијан Цајц.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести