вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Памела Андерсон се сликаше гола во заштита на животните

pamela

Последни вести

Актерката Памела Андерсон со години е позната како активистка за заштита на правата на животните.

Со цел уште еднаш да протестира против „ужасот на месната и млечната иднустрија“, Памела се соблече гола пред објективот на камерите.

Имено, како што објавија американските медиуми, 47-годишната русокоса „чуварка на плажата“ позираше гола, покриена само со крпа, на фотографија инспирирана од филмот на Хичкок, „Психо“.

Фотогафијата ќе биде искористена за кампања која вклучува и предупреудвање за сушата во Калифорнија што трае веќе четири години.

„Месните и млечните фарми исцрпуваат половина од изворте на вода во земјата. Борбата за животната средина не значи само покусо туширање. Обидете се и со веганство“, се вели во рекламата.

– Реките се исушени, не само за животните, тулу и за посевите кои се посадени за храна на животните на фабричките фарми, вели Андерсон во изјава објавена од интерент страницата на кампањата.

Најчитани вести