петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Пандев 29-ти на 200 метри во Цирих

pandev-atletika-500

Поврзани вести

Македонскиот атлетичар Ристе Пандев не успеа да го истрча своето најдобро време на една од денешните квалификациски трки на 200 метри на Европското првенство во Цирих, Швајцарија.

Тој се пласира на 29. место од вкупно 31 натпреварувач колку што се појавија во квалификациите во оваа дисциплина.

Пандев трката ја заврши со време од 21,96 секунди или 31 стотинка послабо од неговиот рекорд на 200 метри. Со ваквото постигнување, Македонецот зад себе ги остави само Микел Де Са од Андора и Фабијан Халднер од Лихтештајн.

На ЕП во вторникот настап имаше и Христина Ристеска која на 400 метри не влезе во полуфиналето но постигна личен рекорд – 57,47 секунди.

МИА

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести