четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 46

Пандев: Би ги заменил сите голови и титули, само за еден ваков магичен успех со националниот тим!

Вие успевте, денес сум горд на вас, горд Македонец. Секоја чест дечки, знам дека нема да застанете овде“ гласи пораката која ја испрати македонскиот капитен преку својот официјален Инстаграм профил.

pandev

Последни вести

Македонија го слави историскиот пласман на фудбалерите од младата македонска репрезентација на следното Европското првенство во Полска наредната година, а ниту еден фудбалски фан не остана имун, а уште помалку луѓето вклучени во најважната споредна работа во светот.

„Ми ја наполнивте душата и ме направивте неизмерно среќен. Би ги заменил сите национални, куп, европски, светски титули, голови и лични признанија, само еднаш да доживеев ваков магичен успех во дресот на националната селекција! Вие успевте, денес сум горд на вас, горд Македонец. Секоја чест дечки, знам дека нема да застанете овде“ гласи пораката која ја испрати македонскиот капитен преку својот официјален Инстаграм профил.

pandev

Најчитани вести