четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Пандев и Наполи на мегдан против Свонси

Пандев на Наполи како противник го доби Свонси

NAPOLI

Поврзани вести

Италијанскиот калчолигаш Наполи, чиj дрес со успех го носи македонскиот интернационалец, Горан Пандев, го доби англискиот премиерлигаш Свонси, за противник во 1/16 финалната рунда од најмасовното клупско натпреварување, Лигата на Европа.

Доколку биде елиминиран англискиот претставник, популарните „азури”, во следната, 1/8 финална рунда за противник ќе го добијат подобриот од дуелот помеѓу претставниците на Португалија и Германија, Порто и Ајнтрахт од Франкфурт.
Првите натпревари ќе се одиграат на 20 февруари, а реванш дуелите се закажани за 27 февруари.

Двојки за 1/16 финална рунда: Днипро – Тотенхем, Бетис – Рубин, Свонси – Наполи, Јувентус – Трабзонспор, Марибор – Севилја, Викторија П. – Шахтјор Д., Чероморец – Лион, Лацио – Лудогорец, Есбјерг – Фиорентина, Ајакс – Салцбург, Макаби ТА – Базел, Порто – Ајнтрахт Ф., Анжи – Генк, Динамо К. – Валенсија, ПАОК – Бенфика, Либерец – АЗ Алкмар

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести