среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пандев и официјално се сели во Турција

download (4)

Последни вести

Горан Пандев во следните две сезони ќе го носи дресот на Галатасарај и ќе настапува во Турција, пренесува “Македонски спорт”, неколку минути по потпишувањето на договорот.

– Продолжувам во Галатасарај. Чест ми е што ќе играм во овој голем клуб и ќе имам можност да играм во Лигата на шампионите. Не можев повеќе да издржам таму. Затоа си заминав. Галатасарај за мене е нов предизвик“ истакнал Пандев.

Турција е конечната дестинација за Пандев, и покрај шпекулациите за заминување во Франција и Англија и можното останување во Италија во екипата на Милан

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести