петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Пандев ќе биде продаден на Саутемптон

PANDEV SAUTEMPTON

Последни вести

Познатиот спортски весник во Италија, “Тутоспорт”, ја пласираше информацијата дека поранешниот репрезентативец на Македонија, Горан Пандев, најверојатно во новата клупска сезона ќе го носи дресот на англискиот премиерлигаш Саутемптон.

Македонскиот интернационалец треба да биде дел од веќе најавениот трансфер на францускиот интернационалец, Морган Шнајдерлинг кој важи за најголема желба на актуелниот тренер на Наполи, Рафа Бенитез.

Освен паричната понуда за 24-годишниот играч за врска, која нема да биде помала од 11 мил. фунти, сопственикот на Наполи, Аурелио де Лаурентис е подготвен во понудата да ги вметне и услугите на Горан Пандев.

Доколку се пресели во редовите на Саутемптон, Пандев ќе добие шанса да соработува со новиот менаџер на “светците”, легендарниот репрезентативец на Холандија, Роналд Куман.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести