среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 44

Пандев: Лотито кажа многу лаги за мене

Македонскиот фудбалски репрезентативец Горан Пандев по голот постигнат против својот поранешен тим Лацио, изјави дека претседателот на римскиот тим Лотито искажал многу лаги за него.

132593697

Поврзани вести

Среќен сум за голот, а особено и за натпреварот. Мило ми е што се врати Јуриќ. Важно е за мене што дадов гол, а прославата беше упатена кон раководството на тимот, односно претседателот Лотито кој кажа многу лаги за мене. Во Лацио поминав неколку убави сезони, но, сега сум во Џенова и сакам да останам тука, изјави Пандев.

Најчитани вести