недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пандев не е физички подготвен за да игра

pandev2-500

Последни вести

Македонскот интернационалец Горан Пандев од трибините го проследи синоќешниот меч помеѓу Галатасарај и Сиваспор на кој славеше неговиот тим со 2:1.

Турскиот гигант Галатасарај конечно ја забележа втората победа во првенството, откако на домашен терен славеше со 2:1 против Сиваспор. Стрелци на головите беа Шедју и Јилмаз, а македонскиот најдобар фудбалер Горан Пандев, кој во Истанбул дојде како големо засилување, го немаше во составот.

Македонецот не беше ниту на клупата за резервни фудбалери, напротив мечот го проследи од трибините.

Турските медиуми објавија дека причината поради која Пандев не беше во составот е слабата физичка подготвеност. Тој слабо се движел на мечевите, со топка и без неа и покажувал замор, па поради тоа Прандели одлучил да го изостави од тимот за дуелот со Сиваспор.

Горан Пандев од Наполи се пресели во Галатасарај на почетокот на сезоната и во Истанбул пристигна како големо засилување. Сепак, во турското првенство на теренот помина само 25 минути, односно во игра влезе на два натпревари од клупата за резервни фудбалери.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести