петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пандев повторно прецизен во Купот на Турција

pandev

Поврзани вести

Горан Пандев повторно стрелаше за екипата на Галатасарај, и повторно во Купот на Турција.

Нашиот интернационалец како да се специјализираше за постигнување погодоци на натпреварите од турскиот фудбалски куп, па синоќа погоди против Балчова, натпревар кој Галатасарај го доби со 3:1.

Пандев со глава погоди во 74-тата минута по еден центаршут од десната страна поставувајќи го конечниот резултат од 3:1, а една минута подоцна беше изваден од игра. Ова е петти гол на Пандев во Купот на Турција и заедно со Озкан и Вебо го делат првото место на листата на стрелците.

Најчитани вести