вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пандев си заминува: Наполи не го пријави за ЛШ

Друловиќ со нов обид да го убеди Пандев да се врати во репрезентацијата

Друловиќ со нов обид да го убеди Пандев да се врати во репрезентацијата

Поврзани вести

Италијанскиот калчолигаш Наполи дефинитивно не смета на македонскиот интернационалец Горан Пандев за претстојната сезона, со оглед дека не го пријави за настап во квалификацискиот дуел за пласман во групната фаза од Лигата на шампионите против шпанскиот претставник Атлетик Билбао. Мечевите се на програмата на 19 и на 27 август, а тренерот Рафаел Бенитез одлучи да не ги пријави Пандев и Фернандез.

Ова е само уште една потврда дека Горан Пандев многу брзо ќе го напушти „Сан Паоло“ и претстојната сезона ќе ја дочека во нов дрес. Во опција е Милан, се водеа преговори и со Фиорентина, а меѓу заинтересираните клубови е и турскиот Галатасарај.

Пандев вчера остана на клупата на Наполи и на пријателскиот натпревар против Пари Сен Жермен (1-2) иако Рафаел Бенитез искористи дури десет замени на овој меч.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести