четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Пандев во шок по трагичнот загинување на Милошевски

pandev vo sok

Поврзани вести

Поранешниот репрезентативец на Македонија, Горан Пандев, за познатиот спортски весник „Македонски Спорт“ изјави дека е во голем шок по трагичната вест за смртта на Петар Милошевски.

“Се разбудив подоцна поради синоќешниот настап во Португалија и не можев да поверувам. На телефонот премногу пораки и сите со иста содржина околу трагичната смрт на Петар Милошевски. Јас не можам да верувам. Сè уште сум во голем шок дека вакво нешто може да му се случи на човек како Петар. Ова е голема загуба за неговата фамилија и за неговите деца, а потоа и за македонскиот фудбал. Нека почива во мир”, изјави Пандев за “Македонски Спорт”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести