понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Пандов: Целта на Заев е меѓумакедонски судир

pandov

Последни вести

Аналитичарот Александар Пандов во Крива Паланка каде се одржа трибината на ГДОМ посочи дека луѓето знаат што се случува, дека Македонија е под напад на домашни предавници во соработка со странски служби, помогнати од соросовите медиуми.

– Факт е дека еден од осомничените дал изјава и истата ја потпишал дека по наредба на Верушевски за пари прислушкувале. Верушевски го правел тоа за странски служби наоѓајќи човек во ликот на Зоран Заев  за да го објави во јавноста со цел да ги закрви Македонците. Најлошто што може да се случи, а тоа е целта на Заев е меѓумакедонски судир, сосед со сосед да се закрви и сето само  поради тоа што Заев е исфрустриран долги години во опозиција, рече Пандов.

 

Најчитани вести