недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Пандов: Никој нема веќе дилема кој прислушкувал во Македонија

pandov

Последни вести

По креираните материјали кои ги објавува Зоран Заев, нема повеќе дилеми кој прислушкувал во Македонија. Ова во синоќешното гостување на Канал 5 телевизија го посочи аналитичарот Александар Пандов.

-Никој веќе во Република Македонија нема дилема за тоа кој прислушкувал и кој бил цел на прислушкување. Парадоксот беше најголем кога слушнавме Влатко Мијалков, брат на Сашо Мијалков како со некој воопшто непознат човек прави разговор. Не само што нема смисла, туку само човек што е платен за тоа може така да размислува, рече Пандов.

Аналитичарот вели дека никој здраворазумен човек нема веќе дилема кој слушал и за какви потреби е слушано.

-Апсолутно е јасно дека платени луѓе од страна на Верушевски, во соработка со странска служба прислушкувале, а во државната безбедност. Сега последно слушаме дека петто осомничениот добил здрава пара, 200.000 евра од фондацијата СОРОС која е оворена поддршка или сијамски близнак на СДСМ, рече Пандов за Канал 5.

Најчитани вести