понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Пандов: Верушевски прислушувал за пари во соработка со странска служба и со домашни предавници

appandovv

Последни вести

Од денешната прес-конференција на Зоран Заев слушнавме уште еден доказ за тоа дека прислушкувањето го вршел Верушевски за пари во соработка со странска служба, а со домашни  предавници и шпиони коишто му ги давале информациите.

Ова го вели аналитичарот Александар Пандов за Сител телевизија.

-Повторно се докажа дека законот кој што е на сила за следење на комуникации е донесен во крајно легална процедура, во договарање со опозицијата, дека истата таа опозиција и врвните нивни членови Шекеринска, Станковиќ, Бендевска, Петковски гласале за тој закон и дека е во согласност со европските стандарди, рече Пандов.

 

Најчитани вести