сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 56

Пандов за РСМ: Со пенкало во рака на избори да се стави крај на политичката криза

pandov-3 (1)

Поврзани вести

Со пенкало во рака на избори да се стави крај на политичката криза- ова беше главната цел на вчерашниот масовен собир на Граѓанското движење за одбрана на Македонија.

Ова во емисијата Пулт на Радио Слободна Македонија го потенцира аналитичарот Александар Пандов.

Тој вели дека над 60 илјади граѓани синоќа се спротивставиле на деструктивните сценарија на Заев, и побарале политичките лидери да останат на ставот за избори на 5-ти јуни.

Најчитани вести