среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Паничен напад принуди авион да слета во Атина

avion

Поврзани вести

Патнички авион бил принуден да слета во Атина поради паничен напа на еден од патиците.

Сведоци изјавиле дека патникот стоел пред пилотската кабина и барал да влезе во неа, тврдејќи дека е механичар на авионот.

Членовите на екипажот и патниците успеале да го совладаат мажот, а авионот го сменил правецот и слетал во Атина. Останатите патници подоцна го продолжиле летот за Кипар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести