петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 1

Нов силен земјотрес ја потресе Италија (ВИДЕО)

Италија е во паника по серијата земјотреси кои се случуваат денес.

italija-se-trese

Последни вести

Уште еден земјотрес ги уплаши жителите на Италија. Овој пат со интензитет од 6,3 степени.

Италија е во паника по серијата земјотреси кои се случуваат денес.

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтерова скала беше регистриран на 60 километри источно од Перуџа во Италија на длабочина од девет километри под површината на земјата.

По него, следуваше премногу силен земјотрес 6,3 степени.

italija

Италијаните се во паника и постојан страв од повторување на кошмарот. Во месец август, во земјотрес во италија загинаа околу 300 лица.

Најчитани вести