четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Паника во Крим

krim

Поврзани вести

Во главниот град на Крим завладеа паника, се затвараат продавници, луѓето итно ги напуштаат своите работни места, родителите ги земаат деца од училиштата и градинките, пренесе „Обозревател“.

Целиот центар на Симферопол во моментов е исклучен. Во градот практично не работи јавниот транспорт.

„Улиците се празни, има малку лица по нив кои брзаат да завршат некои итни и важни работи и да се вратат што побрзо во своите домови, за да ги избегнат можните немири“, објавија локалните медиуми.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести