недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 12

Паника во Париз, паѓаше град со големина на топчиња за голф

grad

Поврзани вести

Во Париз синоќа паѓаше град со големина на топчиња за голф што предизвика мала материјална штета и паника меѓу населението, соопштија париските власти.

Покрај градот, во Париз дувал и силен ветар со брзина од 110 километри на час, а врнело и дожд, што е невообичаено за тој дел од земјата.

Градот ги оштетил крововите на некои куќи сообраќајот бил пореметен , но немало несреќи. Повеќе од 500 лица ги викнале пожарникарите за помош, повеќе поради паника отколку поради пружање на вистинска помош.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести