петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Паника во скопски Карпош: Маж со пушка шета по улица

partizanska-semafor-300x200

Поврзани вести

Загрижени читатели пред малку се јавиле во редакцијата на Press24 со тврдење дека маж вооружен со пушка бил забележан пред училиште во скопската населба Карпош. Мажот излегол од автомобил и со оружјето шетал по улица.

Press24 случајот веднаш го пријавил во полиција. Од МВР велат дека веќе се информиани за настанот. Според информациите кои ги добивме од полициајта, полициски службеници го пресретнале мажот на улица, по што било утврдено дека станува збор за воздушна пушка.

Пушката веднаш му била одземена.

Полицијата веднаш направила проверка, дали пушката ја поседувал со дозвола. Според првичните и неофицијални информации, кои полицијата не сака да ги потврди, мажот ја имал целата потребна документација за оружјето и го носел во некоја продавница, најверојатно на сервис.

Насокро очекуваме повеќе детали.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести