петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 42

Паника во Волгоград, гласини за нови експлозии

volgograd

Поврзани вести

Паника настана во Волгоград по денешната експлозијата во тролејбус. На социјалните мрежи се појавија и неколку соопштенија за нови бомбашки напади во градскиот транспорт .

„Ова е паника, не сме имале нови инциденти. На објавенитеитни телефони сепак постојано ни ѕвонат луѓе и прашуваат што се случува и каде се новите експлозии“, тврди Светлана Смолјанинова, претставник на Министерството за внатрешни работи за волгоградската област.

Според неа луѓето во градот се во многу лоша ментална состојба, се плаши дури и да излегуваат на улица. Има и многу такви кои одат на работа пеш, плашејќи се да се качат во градски транспорт.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести