понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Папата Францис ја потврди посетата на БиХ

papa

Последни вести

Папата Францис денеска во видео порака го потврди неговото доаѓање во Босна и Херцеговина на 6-ти јуни, што предизвика воодушевување помеѓу припадниците на католичката црква на Балканот, пишува 24sata.rs.

Туристичките агенции кај нас, како и во Хрватска, БиХ и Словенија имаат аранжмани до Сараево по повод посетата на папата, додека од Србија, во организација на Католичката црква ќе заминат неколку илјади луѓе.

Најчитани вести