вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Папата ги оквалификува нападите во Брисел како појава на слепо насилство

132386612

Последни вести

Папата Франциско ги осуди денешните напади во Брисел, оценувајќи ги како пројава на слепо насилство кое раѓа толку многу страданија. Во изјавата од папата се наведува дека тој ќе го моли Господ да ни подари мир.

Папата Франциско уште изрази сочуство до блиските на загинатите и надеж за побрзо заздравување на повредените.

Најчитани вести